blog

  • Výstava „Pekná Maľba 2“

    Kurátori: Eva Hober & Ivan Jančár Vernisáž dňa 13. júna 2013 o 18h30 Výstava od 14. júna do 26. júla 2013 otvorená od stredy do nedele v čase od 11:00 do 19:00, vstup zadarmo Pisztoryho palác, Štefánikova 25, Bratislava 44 francúzskych a slovenských umelcov v Pisztoryho paláci v rámci jedinečného podujatia v nevšedných priestoroch! Pekná […]

  • TEDx Bratislava

    Motív včelieho plástu nás sprevádzal celou tvorbou zadania a bol vďačným prvkom tvaroslovia nášho návrhu i realizácie.

slideshow

sledujte nás

 

Kurátori: Eva Hober & Ivan Jančár

Vernisáž dňa 13. júna 2013 o 18h30

Výstava od 14. júna do 26. júla 2013
otvorená od stredy do nedele v čase od 11:00 do 19:00, vstup zadarmo
Pisztoryho palác, Štefánikova 25, Bratislava

44 francúzskych a slovenských umelcov v Pisztoryho paláci v rámci jedinečného podujatia v nevšedných priestoroch! Pekná maľba II je prvou veľkou výstavou francúzskeho a slovenského súčasného umenia, ktorá sa v Bratislave predstaví po prvýkrát!

Výstava na Slovensko prichádza pri príležitosti 20. výročia vzniku Slovenskej republiky v čase, keď Francúzsko a Slovensko spája titul Európskeho hlavného mesta kultúry, ktorý tento rok patrí Košiciam a Marseille, mestám, ktoré medzi sebou úzko spolupracujú.

Vo Francúzsku a na Slovensku zaznamenáva maľba pozoruhodný návrat, prichádza s novou veľmi dynamickou scénou a zaujímavými experimentmi. V obidvoch krajinách prebehol tento vývoj súčasne a je zaujímavé poukázať na jednotlivé podobnosti – výstava umožní dialóg medzi jednotlivými obrazmi, medzi umelcami a bude príležitosťou na vytvorenie nových kontaktov.

V letnej záhrade na nádvorí Pisztoryho paláca budú počas celého trvania výstavy v spolupráci s partnermi výstavy Illah Van Oijen (Dobrý trh), združením Čerstvé ovocie a Bratislava Street Art Festivalom organizované viaceré sprievodné podujatia. Nádvorie sa zmení na terasu s mobiliárom od Yourdesign a počas podujatí bude vonku aj bar s občerstvením.