blog

  • Mestské zásahy_Nitra

    naše nápady a zlepšenia pre mesto Nitra

  • TEDx Bratislava

    Motív včelieho plástu nás sprevádzal celou tvorbou zadania a bol vďačným prvkom tvaroslovia nášho návrhu i realizácie.

slideshow

sledujte nás

 

Druh stavby: Interiér
Charakter stavby: Bytový dom
Poloha: Dulovo námestie, BA
Stupeň: Realizácia
Obdobie:  leto 2017

Byt sa nachádza v tehlovej bytovke, ktorá prešla pred pár rokmi rekonštrukciou a nadstavbou.

Riešený byt bol však v pôvodnom stave. Dispozícia pozostávala zo vstupnej chodby, z ktorej boli prístupné toaleta a kúpeľňa, spálňa cez dvojkrídlové dvere a obývacia izba cez jednokrídlové dvere. Oproti obývacej izbe boli situované dvere do samostatnej kuchyne.

Vybúraním nenosnej priečky medzi kuchyňou a izbou vznikol otvorený priestor, ktorý tvorí dennú zónu bytu. Zväčšili sme aj vchod do kuchyne z chodby. Naopak sme zachovali dvojkrídlové dvere.

Kúpeľňu a wc sme schovali za nový nástenný obklad, v ktorom sú „tajné“ dvere.

Odkrytím podláh sme získali prístup k pôvodným parketám v izbách, ktoré sme doplnili aj do kuchyne. Na chodbe sa nachádza zrepasované terazzo.

Byt sme zariadili nábytkom v klasickom štýle, kombinovali sme bielu farbu, drevenú dýhu, čierne a bronzovo zlaté doplnky. Dominantou obývacej izby je knižnica vytvorená na mieru. Vrch spodných skriniek je tvorený dýhou.  Na opačnej strane miestnosti je rohová kuchyňa z IKEA. Využili sme poslednú šancu na horné šedé matné dvierka. V čase realizáciu vypadli z ponuky. V byte sme navrhli a realizovali aj veľký vstupný šatník. 

Asi najzaujímavejším prvkom bytu je drevený obkad v chodbe, v ktorom sa nachádzajú „tajné“ dvere do kúpeľne a WC. Je tvorený drevenou DTD s drevenou dýhou. Skrinka pod umývadlom v kúpeľni a zástena pre geberit v toalete je taktiež z drevenej dýhy.

Photo by Daniel Zemančík

 

Tu nájdete obrázky štúdie a fotografie z priebehu rekonštrukcie

BYT DULOVO NÁMESTIE