blog

  • Mestské zásahy_Nitra

    naše nápady a zlepšenia pre mesto Nitra

  • TEDx Bratislava

    Motív včelieho plástu nás sprevádzal celou tvorbou zadania a bol vďačným prvkom tvaroslovia nášho návrhu i realizácie.

slideshow

sledujte nás

 

Druh stavby: Interiér, rekonštrukcia
Charakter stavby: Byt
Poloha: Petržalka, BA
Stupeň: Návrh
Obdobie:  jeseň/zima 2023

Na Gercenovej ul. v Petržalke sme navrhli rekonštrukciu 2i pavlačového bytu. Hoci sme nemenili dispozíciu, v byte budú nové podlahy, spravené nové stierky a obklady a nábytky na mieru v rátane kuchyne. Jedná sa teda o zásadnú renováciu.

Z pôvodnej dispozície vyplýva prístup do kúpeľne a toalety priamo z dennej zóny. Tento neduh pôvodného riešenia sme sa snažili odstrániť zabudovaním a zamaskovaním dverí do obkladu v drevenom dekore. Pri kuchyni sa nachádza tiež plynový kotol ktorý je obložený tým istým obkladom. Vytvorili sme takto príjemnú dennú zónu – jedáleň – bez rušivých dverí do soc. zariadení. Ostatné nábytky na mieru sú v príjemnej svetlo šedej/pieskovej farbe.

Naopak, obývacia izba je v kontrastných tmavo sivých odtieňoch doplnených o dymové sklenené detaily. Nábytok v obývacej izbe je bežne dostupný v obchode s nábytkom Ikea.

Kúpeľňa má výrazný zelený keramický obklad v kombinácii so šedým veľkoplošným obkladom a dlažbou. Módne oblé zrkadlá sa zjemňujú formu skriniek a dodávajú nádych luxusu.