blog

  • Výstava „Pekná Maľba 2“

    Kurátori: Eva Hober & Ivan Jančár Vernisáž dňa 13. júna 2013 o 18h30 Výstava od 14. júna do 26. júla 2013 otvorená od stredy do nedele v čase od 11:00 do 19:00, vstup zadarmo Pisztoryho palác, Štefánikova 25, Bratislava 44 francúzskych a slovenských umelcov v Pisztoryho paláci v rámci jedinečného podujatia v nevšedných priestoroch! Pekná […]

  • TEDx Bratislava

    Motív včelieho plástu nás sprevádzal celou tvorbou zadania a bol vďačným prvkom tvaroslovia nášho návrhu i realizácie.

slideshow

sledujte nás

 

Druh stavby: Interiér
Charakter stavby: Byt v bytovom dome
Poloha: Bratislava, Palisády
Stupeň: Štúdia, návrh interiéru
Obdobie:  február 2015

Byt sa nachádza v staršom bytovom dome v centre hl. mesta. na poslednom medzipodlaží. Byt bol pôvodne postavený ako tzv. slúžkovský, s dvomi prechodnými izbami, kúpeľňou bez toalety a treťou izbou prístupnou z kuchyne. Pri rekonštrukcii bytu v r. 2005 vznikla nová dispozícia, ktorú rešpektuje aj návrh. Pribudla veľká kuchyňa s oknom a napojením na obývaciu izbu, ktorá vznikla na mieste pôvodnej tretej izby. Kúpeľňa sa tiež zväčšila, vznikla spojením pôvodnej kúpeľne  a kuchyne. Aj priečky oddeľujúce hl. izby sa tiež pomenili. Byt síce prišiel o pekný nástup do dennej zóny cez krídlové dvere (vznikla tam chodbička), no dispozične viac zodpovedá dnešným požiadavkám.

Samotný návrh rekonštrukcie sa zameral na zariadenie bytu a pridal vstavanú nábytkovú stenu, ktorá sa tiahne zo vstupnej haly okolo kúpeľne, cez obývaciu izbu a prechádza do kuchyne a kuchynskej linky. Táto konštrukcia poslúži popri šatníku a komore ako ďalší úložný priestor, zároveň byt odľahší od množstva nábytku. Dominantou dennej zóny je výrazný gauč zn. Boconcept a žlté kreslo Angel Wings od Kare. Ďalej sa tu nachádzajú zaujímavé solitéry ako starožitná komoda, servírovací stolík od Vitry alebo pracovný stôl. Interiér dopĺňajú kruhové stolíky vrátane jedálenského stola bielej farby. Strop je priznaný, rebrový s kruhovým svietidlo o priemere 2m, podlaha je z drevených parkiet s ribinovým vzorom. Kuchyňa je jednoduchá a účelná, so vstavanými spotrebičmi. Devízou kuchyne je okno, ktoré spríjemňuje prácu v kuchyni.

Posteľ v spálni je situovaná oproti oknám, aby obaja obyvatelia mali rovnocenný výhľad na mesto. Čelo postele je tvorené vyradenými dverami, ktoré patrili kúpeľni. Priestoru dominuje skriňa s podsvietením priznaným vešaním.

Kúpeľňa je prístupná zo vstupnej haly, vstupuje sa do nej „tajnými“ dverami v nábytkovej zostave. Nachádza sa tu veľký sprchový kút, práčka a plynový kotol, wc misa a bidet a umývadlo so skrinkou. Na stene oproti vstupu sa tiahne zrkadlová skrinka s úložným priestorom.

Podlaha vstupnej časti a kúpeľne je biela liata epoxidová.