blog

  • Výstava „Pekná Maľba 2“

    Kurátori: Eva Hober & Ivan Jančár Vernisáž dňa 13. júna 2013 o 18h30 Výstava od 14. júna do 26. júla 2013 otvorená od stredy do nedele v čase od 11:00 do 19:00, vstup zadarmo Pisztoryho palác, Štefánikova 25, Bratislava 44 francúzskych a slovenských umelcov v Pisztoryho paláci v rámci jedinečného podujatia v nevšedných priestoroch! Pekná […]

  • TEDx Bratislava

    Motív včelieho plástu nás sprevádzal celou tvorbou zadania a bol vďačným prvkom tvaroslovia nášho návrhu i realizácie.

slideshow

sledujte nás

 

 

Druh stavby: Rodinný dom
Charakter stavby: Interiér
Poloha: Bratislavský kraj
Stupeň: Štúdia
Obdobie: Marec 2015

Po 4 rokoch sa vraciame k Domu A, tu je jeho druhá verzia. Projekt dospel, dostal reálnejšie kontúry. Je koncipovaný pre pár a hosťa, resp. môže slúžiť ako dvojgeneračný.

http://yourdesign.sk/whats-new/dom-a/

Základom návrhu sú dve hmoty, ktoré sú postavené vedľa seba a sú navzájom posunuté.

Prvá hmota slúži ako garáž s hosťovskou časťou a druhá hmota je samotný dom. Charakteristické sú pre tento projekt mikrozákutia, ktoré vznikli posunutím hmôt a tiež vychádzajúcimi stenami z hmôt. To umožnilo zachovať intimitu aj napriek veľkým oknám. Južnú stranu s terasou prekrýva výrazná markíza, na niektorých miestach odľahčená rebrovaním.

Materiálovo interiér necháva vyznieť tektoniku, tak centrálna hmota je z pohľadového betónu, podlaha je liata epoxidová bielej farby, obvodové steny majú bielu farbu. Tento základ necháva vyznieť materiálom zariadenia, prírodné drevo dominuje jedálni, kuchyňa je z farebných a lesklých materiálov, obývacej izbe dominuje krb. Posteľ, knižnice, stoly a komody majú kovový základ, ktorý je priznaný. Zaujímavosťou je aj kúpeľňa ktorá sa otvára do spálne cez sprchový kút.

cover

Exteriér domu nájdete v tomto článku http://yourdesign.sk/whats-new/dom-a-2-0-exterier/