blog

  • Výstava „Pekná Maľba 2“

    Kurátori: Eva Hober & Ivan Jančár Vernisáž dňa 13. júna 2013 o 18h30 Výstava od 14. júna do 26. júla 2013 otvorená od stredy do nedele v čase od 11:00 do 19:00, vstup zadarmo Pisztoryho palác, Štefánikova 25, Bratislava 44 francúzskych a slovenských umelcov v Pisztoryho paláci v rámci jedinečného podujatia v nevšedných priestoroch! Pekná […]

  • TEDx Bratislava

    Motív včelieho plástu nás sprevádzal celou tvorbou zadania a bol vďačným prvkom tvaroslovia nášho návrhu i realizácie.

slideshow

sledujte nás

 

Druh stavby: Interiér
Charakter stavby: Rodinný dom
Poloha: Partizánske
Stupeň: Štúdia, návrh interiéru
Obdobie:  november 2014

Klientmi je mladý pár, ktorý staval dom pri Partizánskom. V čase, keď sme boli oslovení, dom už bol postavený, stavba uzavretá a nasledoval interiér. Klienti nám zadali dennú miestnosť, je ňou veľká obývačka s kuchyňou a jedálňou. Miestnosť má okolo 50m2, zaujímavá je horizontálnym oknom o dĺžke 3m v kuchynskej časti. Preferovaná bola biela farba a prírodný dekor svetlého dubu.

Interiér sme navrhli v dvoch variantách, rozdiel je hlavne v kuchynskom ostrove, ktorý dominuje kuchynskej časti. V jednej alternatíve je varná doska v ostrove a je ozvláštnená kovovou konštrukciou nad ostrovom. Tú dopĺňa ďalšia konštrukcia nad pásovým oknom.  Naproti tomu druhá alternatíva je klasickejšia, varná doska je v rámci pracovnej dosky L časti kuchyne. Nad varným  miestom sú klasické skrinky.

Drobné rozdiely sú aj v zariadení jedálenskej a obývacej časti.

Špecialitou interiéru je navrhnutá zelená stena v obývačke pri východe na terasu.