blog

  • Výstava „Pekná Maľba 2“

    Kurátori: Eva Hober & Ivan Jančár Vernisáž dňa 13. júna 2013 o 18h30 Výstava od 14. júna do 26. júla 2013 otvorená od stredy do nedele v čase od 11:00 do 19:00, vstup zadarmo Pisztoryho palác, Štefánikova 25, Bratislava 44 francúzskych a slovenských umelcov v Pisztoryho paláci v rámci jedinečného podujatia v nevšedných priestoroch! Pekná […]

  • TEDx Bratislava

    Motív včelieho plástu nás sprevádzal celou tvorbou zadania a bol vďačným prvkom tvaroslovia nášho návrhu i realizácie.

slideshow

sledujte nás

 

Druh stavby: Interiér
Charakter stavby: Komunitné centrum
Poloha: Bratislava, Stará tržnica, BA
Stupeň: Realizácia interiéru
Obdobie: marec – august 2014

TUTO je kaviareň s rodinným priestorom v bratislavskej Starej tržnici. Má dve časti, vstupný priestor s barom a takzvaný horný priestor (je o dva schodíky vyššie), ktorý je koncipovaný ako multifunkčný. v bežných dňoch je to odbytový priestor pre kaviareň, obsahuje aj pódium – detský kútik, ktorý je deťom k dispozícii každý deň.

Interiér sa vyznačuje jemne industriálnym lookom, ktorý podporuje odkrytý strop s priznaným el. vedením a klimatizáciou, čierna lesklá liata podlaha, funkčný nábytok a kovové doplnky. Čiernobielu farebnosť doplňuje textúra svetlého dubu a farebné stoličky a vankúše striktne v červeno – žltej kombinácii. Interiér zjemňujú staré kreslá a doplnky, ktoré ho zútulňujú.  Čistota interiéru umožňuje jeho variovanie. Priestor už poslúžil nejednej prednáške, premietaniu, párty ale aj ako výstavné galerijné miesto. Interiér je mierne kontroverzný, čo niektorých ľudí, návštevníkov a zákazníkov polarizuje a núti sa nad ním zamýšľať, za čo sme ale radi. Nechceme, aby boli iba konzumenti gýčovo romantizujúcich kaviarní ale sa nad priestorom, kde si dávajú kávu zamysleli.

Priestor sme si ako architekti navrhli a realizovali a aj ho prevádzkujeme. Snažili sme sa držať čo do najväčšej miery pôvodných návrhov http://yourdesign.sk/whats-new/multifunkcne-centrum-v-starej-trznici/

Vizuál, identitu a logo pre nás sparavili grafici zo šúdia http://www.katstudio.sk/

Fotografie interiéru nafotila fotografka Lucia Jesenská http://jesenska.com/

Kruhový obraz v priestore je od maliarky Dominiky Žákovej http://dominikazakova.blogspot.sk/

To ako priestor žije, môžete sledovať na https://www.facebook.com/tutostaratrznica

V tejto galérii Vám ponúkame šesticu panorám, ktorá dokumentuje, ako rodinný priestor a kaviareň TUTO v Starej tržnici vznikal.