blog

  • Mestské zásahy_Nitra

    naše nápady a zlepšenia pre mesto Nitra

  • TEDx Bratislava

    Motív včelieho plástu nás sprevádzal celou tvorbou zadania a bol vďačným prvkom tvaroslovia nášho návrhu i realizácie.

slideshow

sledujte nás

 

Druh stavby: Interiér
Charakter stavby: Vzorový byt
Poloha: Ružinov, Hraničná, BA
Stupeň: Štúdia
Obdobie:  júl -august 2016

Pre developera YIT, ktorý stavia prevažne dostupné bytové komplexy, sme riešili návrh a náväzne realizáciu showroomu. Jedná sa o vzorový byt z projektu Nuppu v BA a predajné miesto pre tento projekt.

Vzorový byt sa nachádza priamo na mieste, kde sa bytový komplex Nuppu stavia. Byt je dvoj izbový a určený pre mladých ľudí. Dispozícia zodpovedá reálnemu bytu z projektu.

Navrhli sme dve verzie bytu. Prvá je trochu odvážnejšia so zaujímavou oceľovo modrou kuchynskou linkou, kovovým nábytkom a krémovo žltou sedačkou. Kovový nábytok sme použili aj v spálni. Vstavané skrine sú od firmy Indeco, Kuchynská linka a TV skrinka od Decodom, ostatný nábytok je prevažne Ikea. Doplnky v interiéru sú ladené do sviežich žlto-modrých kombinácií

Druhá verzia je skôr ladená do svetlých odtieňov, kombinácia bielej a dreveného dekoru. Aj v tejto verzii je nábytok od tých istých partnerov, podlahy, obklady a dvere sú vybrané zo štandardov pre projekt Nuppu. Zvláštnosťou oboch projektov sú dizajnové svietidlá od The Light a Casca a tiež doplnky od umelcov a nezávislých dizajnérov.

Súčasťou projektu je aj návrh miesta pre predajcov. Táto časť je vstupná a napojená priamo na vzorový byt. Kancelársky nábytok je navrhnutý na mieru, stoličky dodáva Hosu, jedná sa o stoličky Vitra. Zavesené svietidlá sú The Light a zaujímavosťou je zelený obraz zo živého lišajníku.

Realizáciu vzorového bytu si môžete pozrieť tu: http://yourdesign.sk/whats-new/vzorovy-byt-nuppu-yit-realizacia/